Dlaczego warto kupić zasłony zaciemniające?

Dlaczego warto kupić zasłony zaciemniające?

O zmianie zasłon na zaciemniające myślimy zazwyczaj latem, kiedy to rażące promienie słoneczne brutalnie wybudzają nas rankiem lub w czasie popołudniowej drzemki. Tymczasem, najlepszym momentem na wymienienie starych zasłon na zaciemniające jest okres zmiany czasu z zimowego na letni. To wówczas poranne światło, dociera do nas wcześniej i coraz bardziej intensywnie.

Dlaczego zaciemnianie pomieszczenia pomaga nam zasnąć?
Ma to swoje naukowe uzasadnienie. Ekspozycja na światło, nawet w postaci słabej poświaty miejskiej nocą - zaburza wydzielanie melatoniny, hormonu który reguluje nasz rytm dobowy, ułatwia szybkie zasypianie i odpowiada za lepszą jakość snu. Tak prosty zabieg jak zastosowanie zasłon dimout (zaciemniających) czy blackoutowych w sypialni, lub w pokoju dziecka będzie miał zbawienny wpływ na problemy z bezsennością.

Zasłony blokujące światło

Oczywistą zaletą zasłon zaciemniających są jej właściwości ograniczające promienie świetlne. Zasłonki marki Domostory uszyte zostały z grubego, trzywarstwowego materiału, który pozwala na ograniczenie przepływu światła do pomieszczenia o 85%-95% w zależności od koloru tkaniny.
Ma to olbrzymie znaczenie dla komfortu snu, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, kiedy to nawet światło latarni i samochodów za oknem, może mieć wpływ na nasz wypoczynek.

Promienie słoneczne mają również niekorzystny wpływ na trwałość tkanin, niektórych mebli a nawet farb ściennych. Stała ekspozycja na słońce powoduje że tracą swój pierwotny kolor i blakną. Dobór odpowiednich dekoracji okiennych może sprawić że dłużej zachowują one świeżość i pożądany kolor.


Zasłony tłumiące dźwięk

Dzięki swojej strukturze i gęstym materiałom, dekoracje okienne mogą skutecznie tłumić dźwięki z zewnątrz. Stanowią one dodatkową barierę, która pomaga ograniczyć hałas, szczególnie w przypadku, gdy pomieszczenie znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy, lotniska lub innych źródeł hałasu. To zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń i pozwala skupić się na pracy lub odpoczynku.

 

Dekoracje zapewniające prywatność

Dimouty i blackouty są również ważnym elementem zapewniającym prywatność w pomieszczeniach. Właściwościom ograniczającym przepływ światła i naturalnie również widoku z wewnątrz, chronią one przed niechcianym spojrzeniami osób postronnych. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń mieszkalnych, biurowych czy hotelowych, gdzie zachowanie prywatności jest kluczowe.

 

Zasłony chroniące przed chłodem i gorącem

Zasłony zaciemniające mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki swojej gęstej, często wielowarstwowej strukturze skutecznie ograniczają przepływ ciepła i chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. W rezultacie pomieszczenie pozostaje chłodne latem i ciepłe zimą, co może przyczynić się do obniżenia kosztów energii potrzebnej do klimatyzacji lub ogrzewania.

Podsumowując, zasłony zaciemniające są praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem, które zapewni, prywatność, kontrolę temperatury, przepływu światła i ochronę przed hałasem, jednocześnie dodając estetyczny akcent do każego pomieszczenia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl