Jak czyścić rolety rzymskie?

Jak czyścić rolety rzymskie?

Czyszczenie rolet rzymskich może być łatwe, jeśli postępujesz zgodnie z odpowiednimi krokami. Pamiętaj, że sposób czyszczenia może się różnić w zależności od materiału, z którego wykonane są twoje rolety. Przed przystąpieniem do czyszczenia upewnij się, że przeczytałeś i zrozumiałeś instrukcje producenta.

Rolety rzymskie marki Domostory, są bardzo proste w obsłudze, a ich montaż i pielęgnacja nie sprawią Ci żadnych problemów, postępuj jedynie według kilku prostych wskazówek.

 

Demontaż rolety rzymskiej

Rozpięcie roletety

Rozwiń roletę w całości, tak aby sznurki z tyłu były odpowiednio napięte.

Wyjęcie sznurków

Wyjmij sznurki znajdujące się z tyłu rolety, rozpoczynając od jej dolnej części i idąc stopniowo w górę. Tam gdzie zauważysz węzły wypnij go z „kanaliku”, delikatnie pociągając za sznurek.

UWAGA! Nie rozwiązuj supełków znajdujących się na końcach sznurków, ponieważ utrzymują one odpowiednią wysokość. Rozwiązanie ich może zakłócić prawidłowe zwijanie rolety.


WAŻNE: Nie próbuj podciągać rolety po zdjęciu materiału. Może to spowodować wkręcenie sznurka, co utrudni jego wyjęcie.

Usunięcie dodatków

 Oczyść roletę z dodatków takich jak przezroczyste patyczki czy ciężarek aluminiowy. Każdy z nich posiadają „ukrytą kieszonkę”, ułatwiającą ich wysunięcie przed praniem.

 


UWAGA: Rób to delikatnie aby nie połamać patyczka.

Odczep rzep

Odczep roletę z rzepu, odrywając go delikatnie od jej powierzchni. Pamiętaj ozachowaniu ostrożności, aby nie uszkodzić materiału. Rzep na rolecie jest miękki, dlatego nie uszkodzi tkaniny podczas prania.

 

Czyszczenie rolety rzymskiej

Odkurzanie

Wykorzystaj miękką szczotkę do odkurzacza lub końcówkę do tapicerki, aby delikatnie odkurzyć kurz i brud z powierzchni rolety. Upewnij się, że używasz niskiej mocy odkurzacza, aby nie uszkodzić materiału.

Czyszczenie plam

Jeśli na roletach są jakieś plamy, użyj delikatnego detergentu lub mydła do rąk rozpuszczonego w letniej wodzie. Pamiętaj, aby nie moczyć rolety zbyt długo, aby uniknąć uszkodzenia materiału.

Pranie 

Jeśli rolety są bardzo zabrudzone, możesz użyć środków do czyszczenia tkanin, dostępnych w sklepach. Pierz w temperaturze 30 stopni z delikatnym wirowaniem. Po praniu pozostaw je na kilka godzin, aby całkowicie wyschły. Unikaj zwijania lub podnoszenia mokrych rolet, ponieważ może to prowadzić do deformacji materiału. Nie stosuj wybielaczy i suszenia w suszarce.

Prasowanie rolet

Możesz prasować rolety, po lewej stronie tkaniny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl